Opis Gry

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Opis Gry

Pisanie by Drake Rousseau on Pon Lip 13, 2015 7:15 pm

Początek gry
Gdy postać włącza się do gry ma do wyboru jedną z ośmiu ras. W zależności od swojego wyboru użytkownik może dobrać sobie określoną ilość zdolności magicznych. Z czasem ich ilość może się zmienić, tak jak i wszystkie inne aspekty gry. 

Mistrz Gry 
Mistrz Gry to najczęściej administrator, albo osoba przez niego wyznaczona do tej funkcji. MG pełni rolę "strażnika" rozgrywek. Na Mistrza Gry nie ma osobnego konta, co więcej nikt poza administracją nie będzie wyznaczony do pełnienia tej roli, gdyż od MG bezpośrednio zależna jest fabuła forum, która ma być sekretem dla użytkowników.

Kostka
Ze względu na to, że gdy edytuje się posta z rzutem kostką tenże rzut się powtarza, do rzucania upoważniony jest jedynie Mistrz Gry. O rzut można poprosić w odpowiednim temacie w offtopie. Jeśli jednak w grę wchodzi na przykład zlecenie kontrolowane prze MG, kostką rzuca on w poście ze swoją interakcją. Symbolicznych ścianek kostki jest sześć. 

Walka i obrażenia
Jeżeli dojdzie do walki, użytkownicy mogą poprosić MG o kontrolowania jej. W przypadku walki kontrolowanej przez Mistrza Gry należy używać czasowników niedokonanych w postach, to jest "spróbował uderzyć" i temu podobnych ze względu na to, że nie wiadomo, czy postać uderzy celnie, czy nie. Liczby parzyste symbolizują celny cios, nieparzyste - chybienie. Jeśli do walki dochodzi w czasie eventu albo jest ona zaplanowana przez MG rzuty kostką są konieczne. Rzuty kostką tyczą się także NPC: demonów i postaci, którymi nikt nie gra.
Na forum mechanika nie jest opatrzona żadnymi punktami życia, gdyż walki mają być jedynie dodatkiem - nie są konieczne do gry i przeżycia, gdyż w dzisiejszym, pozornie normalnym mieście Los Angeles, nie byłoby to zbyt realne. 

Moce
Jak wspomniane było wcześniej, zależnie od swej rasy postać może mieć kilka mocy. Ilość dozwolonych mocy jest zawarta w opisach poszczególnych ras. Niekiedy w wyniku eventów na forum administracja nagradza możliwością dobrania sobie nowej mocy. Użytkownicy postaci, które w ten sposób nagrodzono powinni dopisać do KP moc i poinformować o tym administrację, by mogła nałożyć ograniczenia. 
Ograniczenia na moce zostają nałożone przez administratora, w poście z akceptacją Karty Postaci. Oznaczają one ilość postów, przez jakie postać może używać mocy oraz określają, ile należy czekać przed ponownym użyciem. Użytkownik może sam zaproponować ograniczenia swoich mocy, by administrator odwołał się do nich. 

Rasy
Na forum postać może w części przypadków zmienić rasę; są one opisane w temacie z opisami ras. Zmiana rasy może dojść do skutku jedynie, gdy użytkownik postaci przemienianej się na to zgadza. Niemniej jednak, ewentualnych Przyziemnych zapraszamy do zmiany rasy na którąś z Podziemnych, gdyż fabuła nie dotyczy zwykłych ludzi.

Lokacje
Na forum większość lokacji utworzona jest przez administrację. Te realne zostały opatrzone zdjęciami, by użytkownikom łatwiej było je opisywać. Użytkownicy mogą oczywiście tworzyć własne, jeśli będą im jakkolwiek potrzebne do gry. Nie muszą być to miejsca prawdziwe. Ponadto, postać musi mieć gdzie spać i mieszkać - właśnie po to dodane jest pole "Lokum" w profilu. Lokacje można tworzyć wszędzie w Świecie Przyziemnych. Zależnie od rasy postać może mieć następujące miejsca dla siebie:
- Nocnemu Łowcy przysługuje pokój w Instytucie, dom lub rezydencja (w przypadku pochodzenia z rodów kanonicznych) w Idrisie, ewentualnie mieszkanie albo dom gdziekolwiek w Los Angeles.
- Czarownik lub Ifryt zaś może zamieszkiwać dowolne miejsce w Los Angeles.
- Wampir należący do klanu może się zatrzymać w Szpitalu Linda Vista, jednak może mieć jakieś mieszkanie w mieście. Te nienależące do klanu powinny mieć mieszkanie.
- Wilkołak może zatrzymać się w Holiday Bowl, jednak należy brać pod uwagę to, że jest to jedynie stara kręgielnia i zbyt wielu miejsc do spania tam nie ma. Najlepszym wyjściem jest dowolny dom.
- Faerie i Fey mogą mieć kolejno w swoich dworach pokoje. Przysługuje im również lokacja w Świecie Przyziemnych.
- Przyziemny jako zwykły człowiek może żyć w dowolnym miejscu w Świecie Przyziemnych.
avatar
Drake Rousseau
Admin

Liczba postów : 152
Join date : 30/06/2015

Zobacz profil autora http://shadowhunters.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
HogwartDreamPogrzebowe Wino Akademia SuperbohaterówDark AgesVampire KnightRainbow RPGBlackButler


NA MOCY RADZIECKICH PIESEŁÓW ZAKAZUJEMY KOPIOWANIA TREŚCI Z SHADOWHUNTERS PBF. OBRAZKI UŻYTE NA FORUM POCHODZĄ Z DEVIANTARTA, TUMBLRA I ZEROCHANA.


@ Moe(Roth) - Twórca stopki.
Ogłoszenie autorstwa Kate/Corazon
Przeróbki na rzecz forum - Drejki