Demony i duchy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Demony i duchy

Pisanie by Drake Rousseau on Wto Cze 30, 2015 7:13 pm

Behemot

Bezkształtny, potężny lecz głupi demon. Zeżre wszystko, co znajduje się na jego drodze. Swoim wyglądem przypomina zwykle olbrzymiego ślimaka z ostrymi kłami lub uzębioną grudę szlamu. Są trudne do pokonania. Wydają z siebie dźwięki podobne do insektów.

Dahak

Wyjątkowo głupi, ale i wredny demon. Zwykle spotykane są w grupach, często otaczają jakiegoś wielkiego demona.

Drevak

Odrażające istoty przypominające wyglądem olbrzymie, białe larwy. Są głupie, jednak w większej grupie potrafią stanowić zagrożenie nawet dla doświadczonych Nocnych Łowców. Zwykle przyciągają je wszelkiego rodzaju odpady organiczne i padlina.

Du'sien i Eilodon

Zmiennokształtne, inteligentne demony, które zwykle mieszają się z Przyziemnymi. Ich prawdziwe ciała są dość abstrakcyjne i nietypowe, nawet jak na demona.

Elapid

Wężogłowe, insektokształtne istoty z łuskowatymi ciałami. Są jadowite, poruszają się w sposób podobny do stonogi. Ich głowy wyposażone są w kaptur podobny do tego, który zdobi kobry.

Eluthied

Kolejny demon zmiennokształtny.

Hydra

Demony te są nieinteligentne, ślepe, kierują się jedynie zmysłem słuchu i węchu. Są spore, mają trzy głowy i gadzi wygląd. Aby odesłać go do demonicznego wymiaru należy pozbawić go wszystkich trzech łbów.

Iblis

Istoty wyglądające jakby ich ciała tworzył kłębiący się, czarny smog. Są ludzkich kształtów i rozmiarów, a ich ślepia są żółte. Zwykle atakują w grupach.

Impy

Wygląd typowego demona z podań i legend; niski, ma drobne skrzydełka, człekokształtny, ma ogon zakończony szpikulcem i tak dalej.

Kuri

Pająkowate demony ogromnych rozmiarów. Bardzo jadowite.

Molochy

Sługi wielkiego demona Molocha. Ciemne, człekokształtne istoty.

Oni

Demony wywodzące się z kultury japońskiej. Człekokształtne, rogate, ich ręce są podobne do ostrzy, a skóra jest zielonej barwy.

Piekielne Ogary

Bestie przypominające swoim wyglądem wielkie dobermany. Są jednak dużo większe, inteligentniejsze i groźniejsze.

Raumy

Zamiast rąk mają macki, są humanoidalne i jadowite. Ich jad jest mocniejszy od jadu Drevaków. Są pokryte łuskami.

Ravener

Demony zabójcy, mogą być przywoływane przez czarowników. Ich ciała przypominają ciała skorpionów.

Scorpio

Demony przypominające skorpiony o najeżonych ogonach. Ich odnóża przypominają małpie.

Shax

Demoniczny pasożyt, może być przyzwany przez czarownika. Należy obchodzić się z nim ostrożnie. Rozmnażają się jak filmowy Obcy.

Smoki

Jak wiadomo, są to uskrzydlone gady, które zioną ogniem. Słyną ze zbierania skarbów i inteligencji. Nie pozostało wiele demonów tego rodzaju. Ich najsłabszym punktem jest miękki brzuch.

Sukkub
Jest to demon, który reprezentuje żądze ludzkie i na nich też żeruje. Naprawdę istoty te są szkaradne i przypominają kobiety z twarzami rodem z najgorszych horrorów, dlatego też przybierają kształty ludzkich kobiet, by uwodzić śmiertelników. Czasami zmieniają się w obiekt zainteresowania swojej ofiary, by skutecznie omotać ją i pożreć.

Vermitrall

Demony-owady. Łączą się w kolonie, które przybierają kształt dziwacznego stwora. Atakują w takiej postaci jak jeden organizm.

Vetis

Demon podobny do smoka. Uwielbiają kolekcjonować świecidełka, zarówno wartościowe, jak i nic nie warte. Pokryte są szarymi łuskami, są wysokie i człekokształtne. Mają rubinowoczerwone oczy i rzędy ostrych zębów w pyskach.

Banshee
Jest to duch najczęściej rodzaju żeńskiego. Często widywany w lasach lub starych domostwach i ruinach. Towarzyszy mu charakterystyczne zawodzie, które przypomina smutną pieśń. Słynie z tego, że gdy ujrzy się ją piorącą w rzece koszulę i spyta, do kogo ona należy, duch odpowiada "do ciebie". Wkrótce po tym osoba pytająca ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Niektóre z nich potrafią manipulować pogodą.

Widmo
Jest to niemy duch, często połączony z miejscowspomnieniem. Ukazuje bez przerwy okoliczności swej śmierci, najczęściej samobójczej lub nagłej. Jego twarz ma nieprzerwanie minę wyrażającą ból i cierpienie, jakiego doświadczył w ostatnich chwilach życia.

Poltergeist
Złośliwy duch, który często pokazuje się w siedzibach ludzkich, zwłaszcza takich, w których żyją jakieś dzieci. Wydaje się przywiązany do nich i często jest towarzyszem dziecięcych zabaw do czasu, aż znudzi się, lub żywi spróbują go wypędzić. Często pokazuje się jako zbiór iskier, świateł bądź przybiera kształt jakiegoś małego zwierzęcia. Nie do końca wiadomo, czy należy go pojmować jako ducha, czy demona.

Upiór
Groźny duch, który zwykle za życia dokonał strasznych czynów. Jest silny i może dorównać nawet niezbyt potężnemu demonowi. Zależy mu na cierpieniu żywych i stara się robić im jak największą krzywdę.

Zjawa
Jest to duch lekki, który po prostu pojawia się na krótki czas, by potem znikać. Balansuje między światem ludzi a zaświatami i nie do końca wie, co powinien począć ze swoim życiem po życiu. Niekiedy wspierają Nefilim w różnych dochodzeniach.

Miejscowspomnienie
Nie jest to duch, raczej zjawisko paranormalne, które polega na odtwarzaniu jakiegoś strasznego wydarzenia sprzed lat. Zwykle nie stanowi zagrożenia dla żywych.
avatar
Drake Rousseau
Admin

Liczba postów : 152
Join date : 30/06/2015

Zobacz profil autora http://shadowhunters.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
HogwartDreamPogrzebowe Wino Akademia SuperbohaterówDark AgesVampire KnightRainbow RPGBlackButler


NA MOCY RADZIECKICH PIESEŁÓW ZAKAZUJEMY KOPIOWANIA TREŚCI Z SHADOWHUNTERS PBF. OBRAZKI UŻYTE NA FORUM POCHODZĄ Z DEVIANTARTA, TUMBLRA I ZEROCHANA.


@ Moe(Roth) - Twórca stopki.
Ogłoszenie autorstwa Kate/Corazon
Przeróbki na rzecz forum - Drejki