Słownik

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Słownik

Pisanie by Drake Rousseau on Wto Cze 30, 2015 7:12 pm

Myślę, że temat może okazać się przydatny dla osób, które nie są obeznane z uniwersum. Tutaj znajdują się definicje "żargonu", "slangu", czy jakkolwiek to nazwać, używanego przez Podziemnych.

Clave - Ciało polityczne utworzone z Nocnych Łowców. Jego celem jest pilnowanie, czy Prawo jest przestrzegane oraz podejmowanie decyzji dotyczących Świata Cieni.
Dzieci:
- Nocy - Wampiry.
- Księżyca - Wilkołaki.
- Lilith - Czarownicy.
Są to potoczne określenia na poszczególne rasy.
Konklawe - pomniejsze organy należące do Clave; zwykle jedno Konklawe przypada na jeden kraj lub duże miasto. Nazwa Konklawe funkcjonuje w większej części świata, ale w USA i Australii jest znane jako "Enklawa".
Inkwizytor - Wysoki urzędnik w Clave, którego rola polega na przeprowadzaniu dochodzeń w imieniu tejże organizacji. Aktualny Inkwizytor to Robert Lightwood.
Konsul - Głowa Clave, ma podobne kompetencje do premiera. Wybierany jest podczas spotkań Rady, gdy poprzedni Konsul umrze lub stwierdzi, że nie da rady dalej pełnić swoich obowiązków. Aktualnym Konsulem jest Jia Penhallow.
Nóż Seraficki - Wykonany z adamasu nóż, którym posługują się Nocni Łowcy. Gdy Nefilim nada mu jakieś anielskie imię, podczas używania broń przepełnia niebiański ogień, zgubny dla demonów i niekiedy dla Podziemnych. Działają na podobnej zasadzie co noże sprężynowe - gdy są nieaktywne, wyglądają jak puste w środku tuby, gdy jednak zostaną aktywowane poprzez wypowiedzenie ich anielskiego imienia, wysuwa się połyskujące, anielskie ostrze.
Porozumienia - negocjacje pokojowe podpisane między Podziemnymi a Nefilim. Zakładają, że Prawo jest ogólnym zbiorem zasad Świata Podziemnego. Zostają zawarte co piętnaście lat w Sali Porozumień w Alicante.
Prawo - Mottem Prawa jest "dura lex sed lex" - "twarde prawo, ale prawo". Jest to prawo podtrzymywane przez Clave, przypomina raczej kodeks moralny. Głosi między innymi, że Nocny Łowca nie może wyjawić prawdy o Świecie Cieni Przyziemnemu. W mniejszym stopniu obejmuje to pozostałe rasy Podziemne.
Przyziemny - osoba, która nie należy do Świata Cieni; kompletnie niemagiczny człowiek. Znaczenie podobne do "mugola" z uniwersum J. K. Rowling.
Podziemny - przedstawiciel jednej z ras magicznych - Wampir, Faerie, Wilkołak, Czarownik lub Nefilim.
Rada - Organ rządowy złożony z Podziemnych. Jest odpowiedzialna za spisywanie Praw. Zasiadają w niej przedstawiciele poszczególnych ras oraz wyznaczani z różnych Konklawe Nocni Łowcy.
Runy (Znaki) - pochodzące od aniołów symbole, którymi Nocni Łowcy wspomagają się w czasie walk.
Stela - Narzędzi wykonane z adamasu, służy do rysowania Run przez Nefilim. Wyglądem przypomina różdżkę. Gdy są używane, jaśnieją światłem, którego barwa podobno odzwierciedla duszę używającego.
Świat Podziemny (Świat Cieni) - niewidoczne dla Przyziemnych elementy świata, niekiedy są to regiony świata, jak przykładowo Idris - położony w Europie kraj Nocnych Łowców.

Myślę, że to wszystko - jeśli jednak okaże się, że coś pominąłem, trzeba mi na to zwrócić uwagę. (x
Drake Rousseau
Admin

Liczba postów : 152

Zobacz profil autora http://shadowhunters.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry